Zwrot – skuteczna metoda doboru inwestycji

Mając wolne środki finansowe chcielibyśmy je zainwestować. Skłania nas to, do zapoznania się z różnymi ofertami firm czy banków. Fundusze inwestycyjne, lokaty, obligacje akcje, dywidendy i wiele więcej. Możemy zarobić sporo, jeśli tylko zdecydujemy się powierzyć nasze fundusze specjalistom. Każdy produkt zapowiada się obiecująco, każdy z nich ma dać nam pieniądze. Ogromna ilość ofert sprawia, że nie wiemy co wybrać. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie wystarczy wybrać produktu, który nam się spodoba. Musimy odpowiednio przemyśleć sprawę. Dlatego dzisiaj, chcielibyśmy wspomnieć Wam o metodzie ZWROT, która pozwala podjąć odpowiednią decyzję.

 

Z – Zarabiaj długoterminowo

Dobrym projektem, produktem, w który warto zainwestować jest ten, który ma szansę na funkcjonowanie – niezależnie od panujących warunków ekonomicznych. Nie powinniśmy zatem szukać okazji życia. Niestety, okazje mające przynieść nam szybkie zyski w ciągu miesiąca czy dwóch nie mają prawa bytu – wiążą się ze zbyt dużym ryzykiem. Decydując się na długoterminowe inwestycje, zyskujesz szansę na zbudowanie stabilnego dochodu, bez większego ryzyka. Dużo bardziej opłacalne okazuje się dojście małymi krokami do celu. Może okazać się, że w początkowym etapie inwestowania, inwestycja nie przyniesie nam dużych zysków, jednak w dłuższym czasie stanie się dochodowa i tym samym opłacalna.

W – Wypłacaj zyski kiedy chcesz

Podejmując decyzję o inwestowaniu, musisz wybierać inwestycje, które dadzą Ci pewność wyciągnięcia ich. Nie możesz wybierać inwestycji, które dają Ci możliwość wypłaty środków po 10 latach. Oczywiście, nie chodzi o to, byś mógł wybierać zyski regularnie co miesiąc, ale byś miał możliwość wypłaty zysków w perspektywie kilku lat. Pozwoli Ci to chociażby na reinwestowanie zysków.

R – Realizuj konsekwentnie i cierpliwie założenia strategii

Bez względu na to, czy inwestycji dokonujesz sam, czy też decydujesz się na inwestowanie przy pomocy specjalistów, musisz wcześniej poznać plan działania i opracować strategię. Tylko trzymając się założeń jesteś w stanie konsekwentnie zrealizować swój plan. Nie chodzi o to, byś trzymał się planu przez dzień czy tydzień, ale w przypadku inwestycji długoterminowych przez lata, nawet jeśli na pewnym etapie osiągasz stratę. W takiej sytuacji pamiętaj, że Twoja strategia została opracowana na podstawie jakiś założeń, a zatem pozwól sobie na sprawdzenie, czy miałeś rację w momencie jej opracowywania.

O – Ograniczaj ryzyko

Decydując się na długoterminowe inwestycje pozwalające na wypłatę zysków ograniczasz ryzyko inwestycji. Oczywiście, każda inwestycja wiąże się z pewnym ryzykiem, zawsze może wydarzyć się coś, co wpłynie negatywnie na inwestycję. Wiele osób zainwestowane kwoty traktuje już na samym początku jako stratę, poniesiony koszt. Nie można jednak ciągle dokładać do tej inwestycji, musisz wiedzieć, kiedy powiedzieć dość.

T – Trzymaj inwestycje pod kontrolą

Decydując się na powierzenie swoich środków finansowych specjalistom musisz mieć wszystko pod kontrolą. W co inwestowane są Twoje pieniądze? Czy masz możliwość sprawdzenia transakcji oraz przepływów? Musisz sprawdzić jak jest w rzeczywistości, a nie słuchać marketingowych informacji. Pozwoli Ci to sprawdzić czy inwestycja jest rzetelna, a osoba która Cię reprezentuje posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie.

Podsumowując – szukając nowych inwestycji najbardziej interesuje Cię stopa ZWROTU. Masz rację – jest to bardzo ważne, gdyż obrazuje ona sens ekonomiczny inwestycji. Warto jednak dokładnie sprawdzić co kryje się za liczbami, by dowiedzieć się, czy inwestycja ma szanse na odniesienie sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *