Czym jest wskaźnik Keltner Channel?

Jak doskonale jest wiadomo, w ekonomii powstało wiele wskaźników, oscylatorów, narzędzi i instrumentów. Gdy w grę wchodzą duże pieniądze, wówczas każda pomoc, którą można zmierzyć, sprawdzić czy przeanalizować jest tutaj na wagę złota. Kolejnym wskaźnikiem, który pomoże w podejmowaniu decyzji dotyczącej inwestowania jest Keltner Channel.

Wskaźnik Keltner Channel to tak naprawdę kolejna średnia, nic innego jak czysta statystyka, która zawsze mówi prawdę. Wiele osób doceniło do tej pory potęgę tej nauki i rewelacyjnie na tym wyszła. W tym przypadku też nie może być inaczej. Mając ten wskaźnik, który bazuje na średniej ruchomej, jest umiejscowiony na głównym miejscu. Do takiej średniej podaje się oscylator ATR – możemy dodawać go lub odejmować, aby utworzyć aż dwie linie – górną oraz dolną. Następnie tworzy się wykres. Wskaźniki Keltnera Channel są parametrem, który ma być granicą, puntem, który sprawi, że nasze oczy spojrzą w tę stronę, a następnie będziemy podejmować decyzje.

Taki wskaźnik ma bardzo szerokie zastosowanie nie tylko w nauce, ale i w życiu codziennym. Dzięki niemu możemy określić trend, kierunek w którym zmierza dana waluta. Warto też zaznaczyć, że wspomniane dwie linie, jakie uzyskaliśmy po dodaniu oraz odjęciu oscylatora ATR, pokazują czy mamy do czynienia ze spadkiem czy może wzrostem cen danej waluty. W ten sposób otrzymujemy dosyć jasne sygnały co dalej robić. Jak wiadomo, taki wskaźnik będzie się sprawdzać nie tylko na forexie, ale również giełdach czy innych miejscach, gdzie ceny są ruchome i ciągle zmieniają się pod wpływem różnych czynników (towary, paliwa itp.).

Czy warto korzystać ze wskaźnika Keltnera Channela? Chyba odpowiedź jest jasna. Jednakże sprawa może się komplikować, gdy zaczniemy korzystać ze zbyt wielu wskaźników i innych pomocy, które mają na celu podejmowanie decyzji o dalszych losach i tego, jak i w co inwestować. Dlatego należy mądrze wybierać wskaźniki i bardzo często sprawdzać je pod różnym kątem. Niekiedy zbyt wiele danych wcale nie pomaga, bo wbrew temu, co może nam się wydawać – mogą nam pokazywać zupełnie inne i sprzeczne dane. Jedne będą sugerować sprzedaż, inne wskażą, aby nie robić nic i przeczekać. Dlatego tak ważna jest intuicja, jak i doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *