Jak wybrać dom maklerski?

Chcesz powierzyć inwestowanie w odpowiedzialne i sprawdzone ręce? A może szukasz platformy do rejestracji i korzystania z rynków walutowych? Do tego potrzebny jest dobry i sprawdzony dom maklerski. Jednak w jaki sposób wybrać ten właściwy, aby później nie żałować? Jakie kryteria powinien spełniać, na co zwrócić szczególną uwagę? Czy każdy działa w taki sam sposób, czy może czekają na nas kruczki prawne? Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie zapoznaj się z treścią naszego artykułu.

Wybór domu maklerskiego jest tak samo ważne, jak wybór banku, w którym tworzymy rachunek osobisty (czy firmowy) lub zaciągamy kredyt. Dlatego należy dobrze się zastanowić, bo później w toku zawierania różnych transakcji i inwestowania w forex, może być za późno na zmianę – będzie nam szkoda czasu, lub stwierdzimy, że skoro już tu jesteśmy, to trzeba zagryzać zęby i dalej robić swoje.

Wybór determinują tak naprawdę odpowiedzi na podstawowe pytanie – pierwszym z nich jest Twoja aktywność na koncie maklerskim – pasywna czy aktywny. Każde działanie, każde wykonane zlecenie to opłata, prowizja dla domu maklerskiego. Jeden weźmie więcej, drugi mniej, jednak i tutaj robią pewne „bonusy” od budżetu, obrotu czy innych aktywności, w dodatku mogą też wprowadzić minimalne stawki, które możemy zainwestować, dlatego tabela opłat to pierwsza rzecz, którą bezwzględnie należy sprawdzić.

Kolejnym pytaniem są opłaty stałe – poza prowizjami, rachunek trzeba opłacić. Dużo domów maklerskich odchodzi już od tego typu „abonamentów”, jednak zdarzają się jeszcze takie, które są w stanie potrącić nawet 100 złotych za roczne utrzymywanie rachunku – czy jest na nim ruch czy też nie. Trzecie pytanie – to szybkość danego domu. Jak reaguje on na wykonane zlecenie, jak szybko je realizuje. Często właśnie sekundy decydują o największym sukcesie, ponieważ działamy na setnych liczbach po przecinku, czekając na osobisty sukces. Pytanie też, czy na danych rachunkach w domach maklerskich działają mechanizmy takie jak chociażby stop loss czy up and down (i czy są dodatkowo płatne). Dlatego jak widać – wybór jest bardzo ważny, może często przesądzić o powodzeniu naszych inwestycji, jak i zarobków, jakie możemy osiągać. Dlatego regulamin, a także przestudiowanie tabeli opłat to podstawa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *